sobota, 18 lipca 2015

Puma - finisz

SdKfz 234/2 Puma w skali 28mm/1:56, produkcji Italeri/Warlord Games. Instrukcja malowania sugeruje wóz z 1 kompanii, 2 Pancernego Batalionu Rozpoznawczego, 2 Dywizji Pancernej, Normandia, czerwiec 1944. Wozy z 2 PzDiv miały pewne przeróbki np. skrzynię na tylnej części prawego błotnika zamiast kanistrów, ale nic nie dorabiałem i zrobiłem model praktycznie "prosto z pudła".

Ogólnie problemów nie było, może po za nieco zbyt szczegółowym zawieszeniem jak na model do wargamingu - mnie to nie przeszkadzało zbytnio, ale niektórzy mogą się pomęczyć, a i tak tego wysiłku potem nie widać. Brakuje też zaznaczonych miejsc przyklejenia wyposażenia na błotnikach i trzeba czasami mocować je "na wyczucie".

To teraz trzeba pomyśleć nad czymś następnym ;)

"Kotów" zdjęcie rodzinne

Modne zdjęcie ze specyfikiem mającym duży udział w "brudzeniu" modelu ;)


5 komentarzy:

 1. Super. Dasz przepis na te kurzenie/brudzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurzenie na początku z aerografu, rozcieńczoną farbą. Później eksperymentowałem ze specyfikiem ze zdjęcia zmieszanym z talkiem i "nadmuchanym" z grubego pędzla strumieniem powietrza z aerografu. Natryśnięte plamki następnie rozmyłem pędzlem umoczonym w rozpuszczalniku. Zamiast talku powinien być gips, ale go nie miałem akurat. Potem prysnąłem jeszcze delikatnie samym specyfikiem, ewentualnie zmywając kropki w niektórych miejscach. Na koniec poszły w ruch pigmenty. To tak pokrótce :)

   Usuń
  2. Dzięki, spróbuje wykorzystać to w mym kolejnym wozie.

   Usuń
 2. Jak zwykle świetne Marcinie. Mam wrażenie, że nie widziałem jeszcze niczego od Ciebie, co prezentowałoby poziom choć stopień gorszy od bardzo wysokiej średniej:)

  OdpowiedzUsuń